WIJKRAADVERGADERING 20 februari 2010


Bijeenkomst:

Vergadering Wijkraad Binnenstad

20 februari 2010, Regentenzaal NV Huistuin, 20.00 tot 22.00 uur


Aanwezig

Eric Balemans (vergadervoorzitter), Riemer Bouwmeester,  Han van Dobben (wijkraadvoorzitter), Hans Dortmond(vice-voorzitter),Betty Feenstra, Clément Hammer, Gert Sjoerd Kuperus,  Noa de Leon,  Ben Nijssen, Leny Noordermeer,  Harry Spek, André van Schie [vanaf 20.30 uur], Peter Zonderland [vanaf 20.45 uur];

Els Leicher (wijkmanager)

Gasten:

Taco van Wisselingh, toehoorder Abelsterrein; Karlijn de Wit, communicatiemedewerker wijkbureau, toehoorder; Elisabeth Giljam, buurtbewoonster, Hans Schraders, afd. Stedenbouw, Abelsterrein


N.B. Toehoorders kunnen in beginsel niet aanwezig zijn bij vertrouwelijke onderwerpen, en een politiek waarnemer mengt zich niet in de discussie.

N.B. II. Input voor de website is welkom bij Harry, h.spek@cals.nl


N.B. III.  Zowel het lange verslag als het korte verslag worden op de website geplaatst. Deadline van goedkeuring: 14 dagen voor de volgende vergadering. Op dat moment krijgt Harry de definitieve versies.


Afwezig:

Geert-Jan Bluemink (secretaris), An Dammerman, Corrie Huiding (penningmeester), Barbara Huits,  Theo Poort; Nelleke Nagtegaal (wijkbureau)


Verslag door:

Marja van Steijn (Tekstbureau Talent, info@tekstbureautalent.nl)

Volgende bijeenkomst:


2e woensdag van de maand in de Regentenzaal NV-huistuin:

(onderstreept = gesprek met Floris de Gelder), 10 maart, 14 april, 12 mei, 9 juni 14 juli, 8 september, 13 oktober, 10 november, 8 december.


Andere data om te onthouden:


Website werven:

Www.utrecht.nl/werven, www.werfherstel.nl


  1. 1. Opening en mededelingen

Eric Balemans is voorzitter en opent de vergadering. Er zijn verschillende berichten van verhindering: An is ziek en Theo is op vakantie evenals Corrie.

Een aantal gasten moet verstek laten gaan vanwege de sneeuwval, en daarom wordt de agenda aangepast. Dat betekent dat de agendapunten “Anders werken bij Stadswerken” en “Evaluatie snelle veegmachine” (met Dirk Sagius) worden doorgeschoven. (zie lijst met agendapunten)

Ook de inbreng van Pieter Draaijer i.v.m. de Breedstraatbuurt moet gemist worden. (idem)

Toegevoegd wordt het agendapunt “Actualisatie horecakader” (9).

Mededelingen:

-               Brief: wethouder gaat Milieubeleidsplan niet behandelen vóór het college.

-               Noa stelt voor niet alleen een rondleiding in de Liberale Synagoge te organiseren, maar ook een rondleiding bij het Broodhuis en door Joods Utrecht (met deskundige gids).

De wijkraad is enthousiast. Voorsteldata zijn 16 of 30 mei. Noa stuurt over de data nog aan mail rond. (actie Noa)

-               Behoud bomen en werven: gezien de mailwisseling heeft Betty besloten om dit geen initiatief van de wijkraad te laten zijn. Zij gaat door met een aantal betrokken grachtenbewoners, om ook de overige grachtenbewoners bewust te maken van de plannen van gemeente. Er zijn flyers gedrukt en men kan een petitie ondertekenen (www.werfherstel.nl) , die in de raadscommissie zal worden aangeboden aan de wethouder. Het bleek ingewikkelder te zijn dan het leek: de raad heeft hier nl. formeel geen inspraak op want het valt onder “restauratie”, en dat mag de wethouder doen; maar de bomenparagraaf valt wel onder de raadscommissie.

Er heeft een artikel in AD/UN gestaan en ook RTV Utrecht heeft aandacht aan de kwestie besteed.

De wijkraad kan zich vinden in deze particuliere aanpak, maar als er een boodschap naar het college gaat waar de wijkraad achter kan staan is de wijkraad graag bereid daar een wijkraadadvies aan te hangen.

De wethouder heeft de toezegging gedaan dat er een begeleidingscommissie komt. Betty vertelt dat de bewoners per rak een bijeenkomst willen.

Volgens Els wordt momenteel het communicatieplan verder uitgewerkt. Ze heeft de indruk dat de projectleiders bij Stadswerken welwillend staan tegenover de vragen van bewoners,

Besloten wordt dat Betty Han inseint als er actie van de wijkraad wordt verwacht. (actie Betty)

Tip van Betty: de mailing van de werven kostte slechts € 130; huis aan huis bezorgen zou € 20 kosten. Zie www.reclameland.nl .



  1. 2. Strosteeggarage

Hans Schraders van afd. Stedenbouw geeft een toelichting op de plannen.

Er wordt op dit moment gewerkt door een ontwikkelende partij aan een bouwplan voor het terrein achter de Strosteeggarage. Het vigerende bestemmingsplan + het bestemmingsplan dat morgen wordt vastgesteld hebben die uitwerkingsregels meegenomen. Het bouwplan is nog in ontwikkeling en Hans Schraders kan dat dus nog niet laten zien, maar hij vertelt wel wat er als uitwerkingsregels wordt meegenomen. Het gaat om het bouwvlak precies achter de Strosteeggarage. Dat is nu een wat desolate plek, maar er wordt woningbouw gerealiseerd met een substantieel deel tegen de garage aan. Afd. Stedenbouw wil de Blindesteeg (naast Springhavercafé) aan het stegennetwerk van de stad toevoegen.

De hoop is dat de huidige parkeergarage ooit ondergronds kan, en daar wordt bij de woningbouw rekening mee gehouden: de randvoorwaarden voor woningbouw zijn zo dat het rug-aan-rug principe toegepast kan worden, als de garage ooit weg gaat. Maar voor de komende tien jaar is de garage nog in het bestemmingsplan opgenomen.

Overige gegevens: het totale woonoppervlak bedraagt 2500-1500 m2; bebouwingshoogte 10 tot 5 m; bestemming wonen; met een mogelijke voetgangersrelatie met de onderdoorgang richting Haverstraat wordt rekening gehouden. Aan de grootte van de woningen worden geen eisen gesteld al worden het wel woningen gericht op starters, dus redelijk klein. Er zullen binnen het bouwplan minimaal 11 parkeerplaatsen komen, dus de hoeveelheid woningen moet aan die parkeernorm voldoen. Stedenbouw heeft geadviseerd om voor die 11 plaatsen een afspraak te maken met de eigenaar van de parkeergarage.

Het streven is om na de gemeenteraadsverkiezingen een inloopavond te organiseren. Dan zal de gemeente uitleggen hoe het bestemmingsplan in elkaar zit,en zal het bouwplan gepresenteerd worden zoals de ontwikkelaar dat denkt te gaan ontwikkelen. De startnotitie circuleert nu op het stadhuis en daarna komt het programma van eisen. De inloopavond vindt plaats voordat het programma van eisen wordt vastgesteld. Het is een uitwerkingsbevoegdheid van de gemeente, dus niet een plicht; de gemeente kan medewerking aan het plan verlenen maar het hoeft niet.


Opgemerkt wordt dat de ondernemers niet blij zullen zijn als er parkeerplaatsen voor woningen worden gecompenseerd in de parkeergarage, want deze staat altijd vol.

Dat is Hans Schraders bekend. De vorige wethouder keek wat ruimer tegen de Parkeernota aan dan de huidige.

Gert-Sjoerd vraagt naar het eigendom van het gebied. Hans Schraders antwoordt dat de fietsenstallingen eigendom zijn van Mitros, maar op grond van de gemeente staan. Zij zullen gecompenseerd worden. Het grootste deel van de gronden van het plan is eigendom van de marktpartij, en die zal de gemeente het verzoek doen om de grond te kopen. De wijkraad kan adviseren als het programma van eisen er is, ná de reactie van omwonenden. (actie PM)

  1. 3. Stand van zaken Breedstraatbuurt (vertrouwelijk)

Hoewel Pieter Draaijer niet heeft kunnen komen komt dit punt toch aan de orde.  Vanwege de vertrouwelijkheid (college heeft nog niet besloten) wordt dit punt niet publiek behandeld.

Naar aanleiding van de notitie Maatregelenpakket Breedstraatbuurt met actielijst heeft Harry er behoefte aan om aan te geven dat hij hier heel blij mee is: heel goed dat straatmanagement en wijkbureau tot de opstelling van dit geheel zijn gekomen. Het is een erkenning van wat veel buurtbewoners ervaren.

Het enige punt dat hij nog wil aandragen is het punt van de steeds groter wordende vrachtwagens van AH, met als gevolg files op straat en de nodige onrust.

Els wijst op het bestuursadvies van Stadsontwikkeling, waarin ze aandringen op vaststellen van de economische visie, het vaststellen van het belevingsonderzoek en de maatregelen die daaraan gekoppeld zijn. Stadsontwikkeling vindt het belangrijk dat die maatregelen qua opdrachtgeverschap bij het wijkbureau ondergebracht worden, omdat die meer op het gebied van veiligheid liggen dan op Economische zaken.  Gezien de analyse van de maatregelen verwacht Els dat de aanpak nog een aantal jaren achtereen volgehouden moet worden om echt tot resultaat te kunnen komen. Stadsontwikkeling heeft een budget gekregen van € 5 ton, waarbij de straatmanager 3 jaar aan het werk kan. Maar hij is al 2 jaar bezig, dus er is nog budget voor 1 jaar. Dat betekent dat de buurt over een jaar een probleem heeft, als er geen extra budget komt voor continuering.

Na enig overleg besluit de wijkraad dat er (op heel korte termijn, i.v.m. college a.s. dinsdag!) een advies zal worden verzonden waarin wordt aangegeven dat de wijkraad heel positief is over wat er bereikt is. Tevens zal erop gewezen worden dat voor de komende jaren de financiering geregeld moet worden: als het traject nu niet afgemaakt wordt moet je je afvragen wat het nut is geweest van de afgelopen jaren. Han zal ook in het advies meenemen dat de wijkraad positief staat tegenover de overheveling van Stadsontwikkeling naar wijkbureau – want dat is dichter bij de mensen -, maar erop wijzen dat een van de randvoorwaarden voor succes is dat het ook financieel gedekt is, minimaal tot en met 2014. In het advies zal er tenslotte op gewezen worden dat de informatievoorziening voor bewoners nog geregeld moet worden. (actie Han)

Al met al een positieve ontwikkeling. De snel zichtbare dingen zijn gedaan, en de complexe dingen worden nu aangepakt; en er wordt recht gedaan aan de geluiden van bewoners.

  1. 4. Veiligheidsprogramma Binnenstad

Els geeft een toelichting. Ieder jaar wordt er een veiligheidsprogramma gemaakt, een analyse van de cijfers op het gebied van veiligheid. Daarachter staat dan wat de gemeente daarvoor gaat doen. Het verschilt niet veel van voorgaande jaren. De prioriteiten blijven: aanpak stationsgebied, Breedstraatbuurt, winkel- en uitgaansgebied, Veilig Uitgaan, jongeren, dak- en thuislozen, fietsenaanpak. Voorts nog informatie over de budgetverdeling. Daar zit nog wel wat flexibiliteit in.


Noa is blij dat het Klienteam de school weer bijhoudt. Als er ruimte zit in het budget wil zij graag een aantal zaken melden, waar de gemeente hopelijk iets aan kan doen. Waar Noa woont is er sprake van de nodige overlast: wildplassen, drugsoverlast, en jongeren. Er staan twee bankjes met een hegje: het hegje wordt iedere dag voor wildplassen gebruikt, ook door keurige heren in pak, en de bankjes worden alleen gebruikt om te dealen. Die bankjes zouden weggehaald moeten worden. In de bosjes ertegenover staan altijd vuilniszakken met stuff. Het is een handelsplek, en dat geeft heel veel overlast, vooral ‘s nachts. Daarnaast is het steegje achter Turks restaurant Pamukale een plek die criminaliteit aantrekt: jongens gooien hun buit daar even neer als ze door de politie achtervolgd worden (halen de buit later weer op), en gejatte fietsen worden in die steeg opengebroken.

Els verwijst voor deze meldingen door naar de Kwaliteitskring Mariaplaats. Ook kan dit gemeld worden aan het wijkbureau. Het Veiligheidsprogramma echter is een notitie die de hoofdlijnen betreft.

Het lijkt erop dat de Binnenstad het wel goed heeft gedaan. Er is een heel sterke inzet op aanpak autokraken in parkeergarages geweest en de cijfers zijn meteen gedaald.


Eric denkt dat het ook kan schelen dat er actie wordt gevoerd voor 112: mensen worden opgeroepen om 112 te bellen als ze iets zien. Wel is het jammer dat mensen, die de politie bellen voor kleine criminaliteit, vaak te horen krijgen “we registreren het wel maar we doen er niets aan, want het staat niet in onze prioriteitenlijst”. Zo gaat die actie van 112 uiteindelijk averechts werken.

Els antwoordt dat er over de inzet van de politie afspraken zijn gemaakt. Geweld is altijd prioriteit nr 1, en autokraak is het afgelopen jaar ook prioriteit geworden. De inzet politie is echter een stedelijke afspraak  en loopt naast dit wijkveiligheids-programma, want dat laatste gaat vooral om de inzet die het wijkbureau – met partners – pleegt. Wel is er maandelijks een handhavingsoverleg, waar de inzet van politie en toezichthouders op het wijkbureau wordt besproken en waar de accenten per wijk vastgesteld worden.


Opmerkingen wijkraad:

-               veiligheid is op veel punten verbeterd maar het veiligheidsgevoel nauwelijks

-               naast deze cijfers is er ook onmeetbare criminaliteit, omdat mensen niet altijd aangifte doen

-               moet er niet over een langere periode gemeten worden

-               drugsoverlast is weer gestegen

-               de drugsoverlast in de Voorstraat is een groot probleem

-               10 jaar geleden was er rond het Catharijnehuis veel overlast van drugsgebruikers maar dat is over

-               dader- en slachtoffer enquêtes leveren soms een beter beeld op dan deze cijfers.


  1. 5. Wijkraadpleging panel stationsgebied

Namens de werkgroep meldt Han dat er bij 3 bureaus offertes zijn opgevraagd, bureaus waar Bestuursinformatie goede ervaringen mee heeft. Het betreft Intomart, Dimensus, en Trustline. Voorgesteld wordt om in zee te gaan met Dimensus, vanwege hun ervaring op dit gebied en ook vanwege de goede prijs-kwaliteit verhouding. Het idee is dan om het hele pakket van taken door hen te laten doen. De totale wijkraadpleging omvat namelijk 3 takenblokken:  formeren panel / 2x bevragen / 2x rapporteren.

Prijzen: Dimensus rekent voor formeren panel / 2x bevragen / 2x rapporteren € 7.000 voor de eerste keer en als het nog eens herhaald moet worden € 11.000 voor beide keren samen.

Dimensus heeft een relatie met de faculteit Ruimtelijke Wetenschappen en ook daar kan gebruik van gemaakt worden.


De wijkraad gaat akkoord met dit voorstel. Besloten wordt om Dimensus voor 1 ronde vast te leggen met een optie voor een 2e ronde. Na bespreking met Bestuursinformatie zal Han de opdracht aan Dimensus verstrekken. (actie Han)

  1. 6. Actualisatie horecakader, interne mededeling van Edwin Koster d.d. 3 februari

Besloten wordt dat er een ontmoeting wordt georganiseerd tussen Edwin Koster en het werkgroepje. (actie Els) Het werkgroepje bestaat nu uit Han, Hans, Ben, Theo, Peter. Hans wordt trekker (zie ook onder agendapunt 9).

Aansluitend meldt Els dat het Bartholomeus Gasthuis een aanvraag heeft ingediend voor horeca. Er is discussie binnen de gemeente over de vraag of dat valt onder “spraakmakenden solitaire horeca”. Het Gasthuis heeft nu een vergunning voor “additionele horeca”, d.w.z. horeca die gelinkt is aan de functie van het gasthuis zelf.

André vertelt dat ook de musea wat dat betreft een bijzondere positie hebben, samen met de historische  panden met kunstbestemming. Volgens hem kan het Gasthuis daar ook onder vallen.

Els antwoordt dat er binnenkort een bespreking komt tussen Stadsontwikkeling en het Gasthuis. Nader bericht volgt.


  1. 7. Adviezen

Vooraf: Compliment voor Han van de wijkraad voor de enorme productie aan adviezen!

9.1. Advies Prostitutiebeleid (nachtsluiting)

Positief dat het college het advies over de Hardebollenstraat heeft overgenomen.

André ontdekte dat de VVD-fractie niet van het wijkraadadvies op de hoogte was, terwijl bij de VVD de mening van de wijkraad zwaar meeweegt; Han bevestigt dat. Normaal gesproken stuurt hij adviezen altijd in kopie naar de fracties, maar dat is er deze keer bij ingeschoten. (NB)

Hans heeft nog een inhoudelijke opmerking, m.b.t. het punt dat de nachtsluiting van de ramen aan het Zandpad ook moet leiden tot nachtsluiting elders. Hij vraagt of daar de tippelzone ook in meegenomen is. Volgens André is die op die uren al dicht, en Els zegt dat het bestuursadvies vooral gaat om aanpak van het Zandpad. De gemeente vermoedt dat daar sprake is van illegale vrouwenhandel. De tippelaarsters van de tippelzone moeten zich al registreren.

De nachtsluiting zou nu ook toegepast moeten worden in de Hardebollenstraat met maatregelen om toename van tippelen in de Breedstraatbuurt tegen te gaan. Dit is opgenomen in het voorgestelde maatregelenpakket Breedstraatbuurt.

9.2. Advies Bouwvergunning Zakkendragerssteeg

9.3. Advies Bestemmingsplan Stadskantoor en OV-terminal

9.4. Advies Hotelnota

9.5. B&W reactie advies Vergunning Wok to Go

Het college heeft het advies van de wijkraad niet overgenomen. Argumentatie is niet de consequenties voor de buurt maar de juridische achtergrond. Han stelt voor om dat met de wethouder te bespreken in het komend overleg.

Peter ondersteunt dat voorstel; het viel hem op dat er steeds naar andere plannen wordt verwezen: dan wordt er verwezen naar het oude bestemmingsplan, dan weer naar het planologisch kader, en dan weer naar het ontwikkelingskader horeca. Hij zou wel eens willen weten hoe die kaders zich tot elkaar verhouden.

Besloten wordt dit punt met de wethouder te bespreken. (actie: agenda wethouder)

9.6. Antwoord op advies Openbare Ruimte

Wat opviel was dat dat antwoord afkomstig was van Dirk Sagius i.p.v. het college.

Els zal daarover contact opnemen met Dirk. (Actie: Els)

Overigens is er in december een RIA[1] geweest over centrummanagement waarbij met de ondernemers is gesproken over de wens om te investeren in de openbare ruimte. Het wijkbureau heeft, samen met Stadswerken, uitgezocht wat de kosten zouden zijn, het is geagendeerd voor de raadscommissie en nu is het naar de agendacommissie van Stad & Ruimte, om te zien of de commissie er iets mee wil doen; want uit de gegevens blijkt dat er een extra investering nodig is van € 560.000 extra gedurende 3 jaar om er in 2013 (het jaar van de Vrede van Utrecht) “netjes uit te zien”; en wil je het “op niveau houden”, dan is er per jaar nog € 2 ton extra nodig.  Komt ter informatie mee naar volgende vergadering.

Els zal laten weten wanneer het in de raadscommissie aan de orde is, zodat de wijkraad het belang hiervan eventueel kan ondersteunen. (actie Els)

  1. 8. Projectenschema

Wijzigingen

Het werkgroepje Horeca bestaat nu uit Han, Hans, Ben, Theo, Peter. Chiel valt af; Hans wordt trekker.

Bij de werkgroep POS is An toegetreden in de vacature van Chiel.


Station Vaartse Rijn

Riemer brengt verslag uit. In december/januari heeft er een klankbordgroep gedraaid van buurtbewoners over de aankleding van de HOV-baan. Het zal nog een jaar of 4/5 duren voordat het nieuwe station er is; in april zal Riemer opnieuw verslag uitbrengen (via presentatie). (actie: agenda/Riemer)

Ook meldt Riemer dat er een klankbordgroep van ProRail is gestart over de bouw. Deze groep komt 4 à 5 maal per jaar bijelkaar om te spreken over mogelijke overlast.


  1. 9. Verslag wijkraad 13 januari 2010

Tekstueel: Het verslag is ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld.

Actielijst:

Jongeren in de wijkraad, 827: De Hyves-site ligt op het moment een beetje stil. Betty benadrukt dat de wijkraad er goed over moet nadenken als er behoefte is aan uitbreiding met jongeren, en ook moet nadenken over de vraag hoe je ze in de wijkraad kunt houden.

  1. 10. Rondvraag

Samenstelling wijkraad: De lijst op de website moet aangepast worden (Chiel eraf, Barbara erop).(Harry)

Prioriteiten begroting: Het wijkbureau moet aangeven wat de prioriteiten van de wijk zijn i.v.m. de begroting en de afspraken die er zijn met de vakdiensten. De gemeente verdeelt zijn budget deels via de de Voorjaarsnota, en de vakdiensten hebben ook een programmabudget. Vóór het besluit van het college over de programmabegroting gaat het wijkbureau om de tafel met de vakdiensten om te zien welke problemen er gezamenlijk kunnen worden opgelost. Via die prioriteitenlijst kunnen er dan wat problemen opgelost worden, en daarvoor heeft het wijkbureau input van de wijkraad.

Zelf denkt het wijkbureau aan de volgende punten:

  1. Continuering aanpak Breedstraatbuurt
  2. Voortzetting gebiedsmanagement stationsgebied (budget stopt)
  3. Extra budget voor openbare ruimte -plan.

Op agenda volgende keer; graag vooraf over nadenken. (acte: agenda; allen)

Vertrek: Leny meldt dat ze gaat stoppen met het wijkraadswerk. Ze gaat een andere activiteit oppakken, die ook op de woensdagavond valt. Zij heeft een mail gestuurd naar de voorzitter van de VvE om een opvolger te zoeken.

Han, Betty en Leny besluiten in de buurt te gaan flyeren. (actie: Han, Betty, Leny)

Opvolging André: Stichting Utrechts Museumkwartier heeft een nieuwe directeur, Ward Rennum. Wellicht zal hij André’s rol in de wijkraad gaan overnemen. Ward is gepromoveerd op stadspromotie en werkte tot op heden bij Berenschot.

Afwezig: Riemer is de volgende keer afwezig.

Vanuit POS-overleg hedenavond: Ben meldt dat er met name is gesproken over de Rabo-brug. Belangrijk punt, waar steeds op gehamerd is door de wijkraad, is de aansluiting op de Binnenstad. Dat ziet er op dit moment niet goed uit, met name de fietsverbinding die op een ongelukkige manier naar beneden gaat. Voor de volgende keer zal dat wellicht geagendeerd moeten worden i.v.m. eventuele advisering (hangt af van de vraag hoe actueel het de komende tijd wordt). Als het zover is moet er waarschijnlijk snel een advies in elkaar gezet worden. (actie: agenda)

RIA, Handhavingsprogramma: Hans meldt dat morgenavond voor de RIA het Handhavingsprogramma is geagendeerd. Hij heeft het opgevraagd en bekeken.. Er staan geen zaken in waar de wijkraad moeite mee heeft. Is er nog een wijkraadadvies nodig?

Els stelt dat van het Handhavingsprogramma een groot deel al wettelijk vastligt. Er is maandelijks handhavingsoverleg, begeleid door Luc Eerden, met politie, toezichthouders en Stadsontwikkeling. Er wordt dus op wijkniveau gestuurd. Het lijkt ook Els niet nodig om te reageren. Akkoord.

Samenstelling wijkraad, nogmaals: Han heeft een gegadigde vanuit de sector monumenten en ook volkshuisvesting. Het betreft echter opnieuw iemand uit de ZOS, en deze persoon is niet jong.

Het streven was om vertegenwoordiging te vinden vanuit de COS / jong / vrouw.

André stelt voor om via de USBO (krantje, prikbord) hier aandacht voor te vragen. Betty is bereid een plan te schrijven. Komt volgende keer terug. De wijkraad wordt verzocht hierover na te denken en ideeën te mailen naar Betty. (actie: Betty/agenda)

Sluiting, om 22.00 uur


Bijlagen: verzamelde agendapunten, actielijst

Inventarisatie en stand van zaken agendapunten wijkraad Binnenstad

Agendapunten:

- WMO Binnenstad

N.B.: Hanteren als uitgangspunt bij opstellen agenda wijkraad:

Stand van Zaken acties van het uitvoeringsprogramma binnenstad voor 2008-2010

  1. Kwaliteit Openbare Ruimte, Openbare Ruimteplan
  2. Uitstalverbod/terrassen: de wijkraad zal eerst de afbakening en handhaving van de terrassen afwachten en daarna bezien of er een advies moet komen over handhaving omvang terrassen en handhaving uitstalverbod
  3. Wieldrukbeperking grachten
  4. Systeem beweegbare palen Binnenstad
  5. Actualisering Ontwikkelingskader Horeca>> zie verslag 10 februari 2010: Edwin Koster en werkgroepje bekijken dit.
  6. Centrummanagement
  7. Detailhandelsnota
  8. Taskforce Fietsparkeren
  9. Domplein 2013, visie, Theo van Wijk. Leen de Wit wil in het najaar terugkomen zijn analyse n.a.v. Programma van Essenties, zie verslag 8 april 2009
  10. Bibliotheek Smakkelaarsveld, voortgang
  11. Bouwplannen Altrecht, Centrum Maliebaan, Postkantoor, Universiteit
  12. Toekomst Tivoli
  13. ALU, voorjaar 2010, Jan Schuring wil graag meer dan 15 min tijd om nadere info te geven (na de verkiezingen zijn wijksgewijs informatiebijeenkomsten gepland)
  14. Gemeenteraadsverkiezingen 2010: tip om brief te schrijven aan formateur college met punten die van belang zijn voor de Binnenstad
  15. Doorgeschoven wegens sneeuwval: “Anders werken bij Stadswerken” en “Evaluatie snelle veegmachine”, met Dirk Sagius
  16. Aprilvergadering: Riemer brengt verslag uit van Station Vaartse Rijn en HOV om de Zuid
  17. Maartvergadering: wijkprioriteiten ivm begroting
  18. Aprilvergadering: eventueel aanlanding fietsbrug Rabo (Ben; als het actueel is zal mogelijk advisering wijkraad nodig zijn)
  19. Aprilvergadering: werving & selectie wijkraadsleden


P.M.

  • Grifthoekbrug
  • Visie Janskerkhof
  • Visie Wijk C
  • Na de zomer van 2009: standpunt bepalen en eventueel advies uitbrengen over de relatie tussen Woonvisie “Wonen in een sterke stad” en Wijkakkoord Binnenstad. Voorbereid door Woonvisiegroepje (Han, Hans, Corrie, Peter,, An Barbara)

Interne organisatie:

-        Wat te doen met adviezen n.a.v. vertrouwelijke  informatie: publiceren op de site?

-        Werven jongere wijkraadsleden

Vaste agendapunten:

  • Overzicht werkafspraken wijkraadsleden
  • Breedstraat
  • Projectenschema van Hans





Actiepunten wijkraadvergadering:

Datum

Nr./actie

Door

10.12.08

719. Evert van Kuilenburg van Handhaving geeft nog door hoe de dienst bereikbaar is + uitnodiging voor de schouw over terrassen (Theo gaat mee, Noa met kinderwagen en Han) > mei/juni [Els kan Evert steeds niet bereiken]

Els

mei/juni

14.01.09

734. Kjeld Vosjan heeft beloofd om de analyse detailhandel na de vergadering van de begeleidingscommissie in week 4 te verspreiden onder de wijkraad

[wordt verwacht na de zomer] [Els vraagt na bij Manon den Blanken] [Als er niets mee gebeurt kan het eraf]

P.M. / Els


Na de zomer

08.04.09

779. ALU, n.a.v. metingen luchtverontreiniging Wijk C Komitee: besloten is om af te wachten wat de uitkomsten zijn van de collegeonderhandelingen; in maart 2010 zijn er weer verkiezingen, en in de loop van die zomer kan er dan bekeken worden of en hoe de wijkraad kan adviseren.

P.M.

Zomer 2010

10.06.09

827. N.a.v. Evaluatie wijkraden: bij een volgende vacature binnen de wijkraad ook op andere manier werven (jongeren!)

Agenda


08.07.09

844. Rondleiding organiseren door gebouw liberaal-Joodse gemeente

Noa

09.09.09

858. Uitzoeken welke ambtenaar contact heeft gezocht over het Mobiliteitsconvenant Utrecht; doorgeven aan Els!

André

09.09.09

860. Sietske van Dijk vragen om pretbotenbijeenkomst te organiseren zoals afgesproken [is gevraagd] [gebeurt vóór seizoen 2010]

P.M.

11-11-09

877. Uitspraak beroep festival Ledig Erf, antwoord op vraag of geluidmetingen openbaar gemaakt mogen worden (Floris de Gelder zou die vraag voorleggen aan de juristen van de gemeente)  Adviseren: eventueel bij evaluatie Parade

(Noa en Ben zijn contactpersoon geluidmetingen. Els zal hen in contact brengen met Peter de Jonge)

P.M.



Els

13-01-10

897. Bezuinigingen opbouwwerk: Kees van Engelenhoven stuurt een verbeterde versie van het financiële overzicht nog na

P.M.

Wijkbureau

13-01-10

899. Volgende wijkraadvoorzittersoverleg organiseren

Han

10-02-10

909. Voorsteldata rondleiding Joods Utrecht rondmailen

Noa

10-02-10

910. Han inseinen als er m.b.t. plannen bomen en werven actie van de wijkraad wordt verwacht

Betty

10-02-10

911. Ontwikkeling gebied naast Strosteeggarage: wijkraad adviseert als het programma van eisen er is, en ná de reactie van omwonenden

Adviseren P.M.

10-02-10

912. Advies Breedstraatbuurt schrijven (snel!)

Han




10-02-10

914. Wijkraadpleging stationsgebied (panelvorming): na bespreking met Bestuursinformatie zal Han Dimensus voor 1 ronde opdracht geven met een optie voor een 2e ronde

Han / werkgroep wijkr.pleging

10-02-10

915. Niet vergeten: adviezen altijd cc fracties politieke partijen

Han P.M.

10-02-10

916. Bespreken met wethouder:

- n.a.v. Wok to Go: waarom alleen juridisch toetsen en niet zoeken naar een oplossing die geschikt is voor die bepaalde locatie?

Han

Agenda weth.

10-02-10

917 Dirk Sagius vragen over afzender advies Openbare Ruitmte.

Els

10-02-10

918. Met agenda maartvergadering meesturen: informatie over kosten openbare ruimte

Wijkbureau

10-02-10

919. Aan wijkraad doorgeven wanneer openbare ruimte aan de orde is in de raadscommissie; wijkraad kan dan eventueel belang ondersteunen

Els

10-02-10

920. In april verslag uitbrengen van ontwikkelingen station Vaartse Rijn

Riemer

10-02-10

921. Website: Chiel eraf en Barbara erop

Harry

10-02-10

922. Nadenken over wijkprioriteiten voor begroting (volgende keer bespreken)

ALLEN

10-02-10

923. Flyeren in Hooch Boulandt e.o. voor opvolging Leny

Han,Betty,

Leny

10-02-10

924. Plan Werving & Selectie wijkraadsleden maken voor april

Betty

10-02-10

925. Ideeën Werving & Selectie wijkraadsleden aan Betty doorgeven

ALLEN




[1] RaadsInformatieAvond

Dit bericht is geplaatst in Agenda. Maak dit favoriet op permalink.

Reageren?

Je e-mail adres zal niet gepubliceerd worden Verplichte velden zijn gemarkeerd met een *

*

Je kunt deze HTML tags en attributen gebruiken: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Spam protection by WP Captcha-Free